CPE20A36PS
Part Number:
CPE20A36PS
Description:
DC DC CONVERTER 5V 100W
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
93.5%
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
100 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.46" H (58.4mm x 22.9mm x 11.8mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V