MPM24-100NSI
Manufacturer:
Advanced Energy
Part Number:
MPM24-100NSI
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER -17 TO -100V 15W
Manufacturer :
Advanced Energy
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
15mA
Efficiency :
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.55" L x 1.55" W x 0.85" H (39.4mm x 39.4mm x 21.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
24V
Voltage - Input (Min) :
4V