MPM12-3KN
Part Number:
MPM12-3KN
Description:
DC DC CNVRTR -500 TO -3000V 15W
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
500µA
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.50" L x 1.50" W x 0.79" H (38.1mm x 38.1mm x 20.1mm)
Voltage - Input (Max) :
12V
Voltage - Input (Min) :
2V