1.5M15-N0.8-WS
Manufacturer:
Advanced Energy
Part Number:
1.5M15-N0.8-WS
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 1500V 15W
Manufacturer :
Advanced Energy
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cUL, cURus, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
530µA
Efficiency :
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 65°C
Package / Case :
9-SIP Module, 7 Leads
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.85" L x 1.10" W x 0.49" H (47.0mm x 28.0mm x 12.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
16V
Voltage - Input (Min) :
14V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
1500V