KHV12-0.5K10000N
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
Part Number:
KHV12-0.5K10000N
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER -500V 5W
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
10mA
Efficiency :
Features :
OCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Package / Case :
7-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.36" L x 1.57" W x 0.79" H (60.0mm x 40.0mm x 20.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
16.5V
Voltage - Input (Min) :
10.8V