MGDDI-60-R-E
Part Number:
MGDDI-60-R-E
Description:
DC DC CONVERTER 12V 12V 60W
Current - Output (Max) :
2.5A, 2.5A
Efficiency :
91%
Features :
Baseplate
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
17-DIP Module
Power (Watts) :
60 W
Size / Dimension :
2.86" L x 1.89" W x 0.49" H (72.7mm x 47.9mm x 12.5mm)
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
12V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V
Voltage - Output 2 :
12V