MGDDI-20-R-I
Part Number:
MGDDI-20-R-I
Description:
DC DC CONVERTER 24V 24V 20W
Current - Output (Max) :
425mA, 425mA
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
16-DIP Module
Power (Watts) :
20 W
Size / Dimension :
1.58" L x 1.03" W x 0.50" H (40.1mm x 26.1mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
12V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 2 :
24V