JRCW450U641-TZ
Part Number:
JRCW450U641-TZ
Description:
DC DC CONVERTER 48V 450W
Current - Output (Max) :
9.4A
Efficiency :
94%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Power (Watts) :
450 W
Size / Dimension :
2.27" L x 2.39" W x 0.50" H (57.7mm x 60.7mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
48V