JRCW450R641-18Z
Part Number:
JRCW450R641-18Z
Description:
DC DC CONVERTER 32V 450W
Current - Output (Max) :
14A
Efficiency :
94.4%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
450 W
Size / Dimension :
2.39" L x 2.27" W x 0.50" H (60.7mm x 57.7mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
32V