QBVW025A0B1Z
Part Number:
QBVW025A0B1Z
Description:
DC DC CONVERTER 12V 300W
Current - Output (Max) :
25A
Efficiency :
96%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
300 W
Size / Dimension :
2.30" L x 1.45" W x 0.46" H (58.4mm x 36.8mm x 11.7mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V