EBVW025A0B641-PHZ
Part Number:
EBVW025A0B641-PHZ
Description:
HTTPS://LIBRARY.INDUSTRIALSOLUTI
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
25A
Efficiency :
94.7%
Features :
Adjustable Output, Baseplate, Heat Sink, Load Sharing, Remote On/Off
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
300 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V