EBVW012A7B9641Z
Part Number:
EBVW012A7B9641Z
Description:
DC DC CONVERTER 12V
Current - Output (Max) :
12.7A
Efficiency :
95%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
Eighth Brick
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.44" H (58.4mm x 22.8mm x 11.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Type :
Intermediate Bus Converter
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
34V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V