EVW020A0A641Z
Part Number:
EVW020A0A641Z
Description:
DC DC CONVERTER 5V 100W
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
20A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
100 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.32" H (58.4mm x 22.9mm x 8.1mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V