ESTW015A0A641Z
Part Number:
ESTW015A0A641Z
Description:
DC DC CONVERTER 5V 75W
Current - Output (Max) :
15A
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
75 W
Size / Dimension :
2.28" L x 0.90" W x 0.30" H (57.9mm x 22.9mm x 7.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V