EHHD010A0B841-HZ
Part Number:
EHHD010A0B841-HZ
Description:
DC DC CONVERTER 12V 120W
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
93%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
120 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V