I6A24014A033V-000-R
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
I6A24014A033V-000-R
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 3.3-24V 250W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
14A
Efficiency :
98%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Sixteenth Brick
Power (Watts) :
250 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Sixteenth Brick
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3 ~ 24V