EHHD024A0A4-HZ
Part Number:
EHHD024A0A4-HZ
Description:
DC DC CONVERTER 5V 120W
Current - Output (Max) :
24A
Efficiency :
92%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-DIP Module, 1/8 Brick
Power (Watts) :
120 W
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V