EHHD010A0B641Z
Part Number:
EHHD010A0B641Z
Description:
DC DC CONVERTER 12V 120W
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
93%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-DIP Module, 1/8 Brick
Power (Watts) :
120 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.9mm x 8.9mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V