EHHD024A0A641Z
Part Number:
EHHD024A0A641Z
Description:
HTTPS://LIBRARY.INDUSTRIALSOLUTI
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
24A
Efficiency :
92%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
120 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.8mm x 8.9mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V