ESTW010A0B641Z
Part Number:
ESTW010A0B641Z
Description:
DC DC CONVERTER 12V 120W
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
92.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
120 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.8mm x 8.9mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V