ESTW025A0F64-18HZ
Manufacturer:
ABB Power Conversion
Part Number:
ESTW025A0F64-18HZ
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Manufacturer :
ABB Power Conversion
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
25A
Efficiency :
92%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
8-DIP Module
Power (Watts) :
83 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.28" L x 0.90" W x 0.30" H (57.9mm x 22.8mm x 7.6mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V