EPM6052V-15R-034DR
Part Number:
EPM6052V-15R-034DR
Description:
DC DC CONV 1W 5VIN 15VOUT 34MA
Current - Output (Max) :
34mA, 34mA
Efficiency :
80%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1 W
Size / Dimension :
0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
15V