Q48SK12067NRDH
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
Q48SK12067NRDH
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 12V 800W
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
67A
Efficiency :
96.3%
Features :
Adjustable Output, Heat Sink, PMBus™, Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Quarter Brick
Power (Watts) :
804 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Quarter Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V