I7A4W033A033V-003-R
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
I7A4W033A033V-003-R
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 3.3-24V 500W
In Stock:
3
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UKCA
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
33A
Efficiency :
98%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (With Derating)
Package / Case :
Sixteenth Brick
Power (Watts) :
792 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.45" L x 1.34" W x 0.45" H (36.8mm x 34.0mm x 11.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Sixteenth Brick
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3 ~ 24V