V48SD05024NNFH
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
V48SD05024NNFH
Description:
DC DC CONVERTER 5V 120W
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
24A
Efficiency :
92.5%
Features :
Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Sixteenth Brick
Power (Watts) :
120 W
Size / Dimension :
1.30" L x 0.90" W x 0.48" H (33.0mm x 22.9mm x 12.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Sixteenth Brick
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
5V