D12F200A
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
D12F200A
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 0.6-5V 200W
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
40A
Efficiency :
94%
Features :
Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
11-SIP Module
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
1.20" L x 0.43" W x 1.10" H (30.5mm x 10.9mm x 27.9mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
13.8V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.6 ~ 5V