E48SC12030NRFH
Part Number:
E48SC12030NRFH
Description:
DC DC CONVERTER 12V 360W
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
30A
Efficiency :
94.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
13-DIP Module, 1/8 Brick
Power (Watts) :
360 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Type :
Isolated Module, Digital
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V