E48SC32005NRAH
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
E48SC32005NRAH
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 32V 160W
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
5A
Efficiency :
95%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
160 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
32V