E48SC32009NRAA
Part Number:
E48SC32009NRAA
Description:
DC DC CONVERTER 32V 301W
Current - Output (Max) :
9.4A
Efficiency :
95%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Eighth Brick
Power (Watts) :
301 W
Size / Dimension :
2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.8mm x 10.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Eighth Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
72V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
32V