S24SE12003PDFH
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
S24SE12003PDFH
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 12V 30W
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
88%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.66" H (25.4mm x 25.4mm x 16.8mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
12V