MGFS80483R3
Part Number:
MGFS80483R3
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 59W
Approval Agency :
CE, cURus, DEMKO
Control Features :
Current - Output (Max) :
18A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
59 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.39" H (50.8mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Input (Max) :
76V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V