MGFS15483R3
Part Number:
MGFS15483R3
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
87%
Features :
Remote On/Off, OCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Input (Max) :
76V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V