SUCW101215C
Manufacturer:
Cosel
Part Number:
SUCW101215C
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V
Manufacturer :
Cosel
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
350mA, 350mA
Efficiency :
86%
Features :
Remote On/Off, OCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
7-DIP Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.58" L x 0.85" W x 0.28" H (40.2mm x 21.5mm x 7.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
15V