HO1-N1251H-0.5F
Manufacturer:
Mornsun
Part Number:
HO1-N1251H-0.5F
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER -1250--200V 0.62
In Stock:
5
Manufacturer :
Mornsun
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
0.5mA
Efficiency :
Features :
Adjustable Output
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module
Power (Watts) :
625 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.79" L x 0.91" W x 0.49" H (45.5mm x 23.0mm x 12.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
High Voltage - Non-Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
26.4V
Voltage - Input (Min) :
21.6V