SFS15243R3B
Manufacturer:
Cosel
Part Number:
SFS15243R3B
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Manufacturer :
Cosel
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
4.5A
Efficiency :
89%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
20-SMD Module, 17 Leads
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.52" L x 1.07" W x 0.20" H (38.7mm x 27.2mm x 5.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V