RV-0509D/P/R6.4
Part Number:
RV-0509D/P/R6.4
Description:
DC DC CONVERTER +/-9V 2W
Current - Output (Max) :
111mA, 111mA
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
2 W
Size / Dimension :
1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
6.4 kV
Voltage - Output 1 :
9V