R0.25D-123.3/H-R
Manufacturer:
RECOM Power
Part Number:
R0.25D-123.3/H-R
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 250MW
Manufacturer :
RECOM Power
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
38mA, 38mA
Efficiency :
60 ~ 70%
Features :
SCP
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
10-SMD Module, 6 Leads
Power (Watts) :
250 mW
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V