CHB350-48S28
Part Number:
CHB350-48S28
Description:
DC DC CONVERTER 28V 350W
Current - Output (Max) :
12.5A
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
350 W
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
28V