CQB150W-48S48
Part Number:
CQB150W-48S48
Description:
DC DC CONVERTER 48V 154W
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
3.2A
Efficiency :
91.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
154 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
50155; 60950-1
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
48V