CQB150W-24S48
Part Number:
CQB150W-24S48
Description:
DC DC CONVERTER 48V 154W
Current - Output (Max) :
3.2A
Efficiency :
90.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
154 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
48V