CQB150W-24S24
Part Number:
CQB150W-24S24
Description:
DC DC CONVERTER 24V 151W
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
6.3A
Efficiency :
89.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
151 W
Size / Dimension :
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Standard Number :
50155; 60950-1
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
24V