CHB50W-24S12
Part Number:
CHB50W-24S12
Description:
DC DC CONVERTER 12V 50W
In Stock:
4
Current - Output (Max) :
4.16A
Efficiency :
83%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
50 W
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V