I6A24014A033V-001-R
Part Number:
I6A24014A033V-001-R
Description:
DC DC CONVERTER 3.3-24V 250W
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
14A
Efficiency :
98%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
250 W
Size / Dimension :
1.30" L x 0.90" W x 0.50" H (33.0mm x 22.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
40V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3 ~ 24V