UDH03-05D12
Manufacturer:
P-Duke Technology
Part Number:
UDH03-05D12
Category:
DC DC Converters
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
In Stock:
10
Manufacturer :
P-Duke Technology
Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE
Control Features :
Current - Output (Max) :
125mA, 125mA
Efficiency :
80%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
5-SIP Module
Power (Watts) :
3 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.47" L x 0.30" W x 0.43" H (11.9mm x 7.7mm x 11.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
12V