CHB200-24S12N
Part Number:
CHB200-24S12N
Description:
DC DC CONVERTER 12V 200W
In Stock:
7
Approval Agency :
CE
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
16.7A
Efficiency :
92.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
200 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
12V