CHB200-24S48
Part Number:
CHB200-24S48
Description:
DC DC CONVERTER 48V 202W
In Stock:
9
Approval Agency :
CE
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
4.2A
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
202 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
48V