MPD30-24D15W
Part Number:
MPD30-24D15W
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 30W
Current - Output (Max) :
1A, 1A
Efficiency :
90%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
15V