MPD30-48S12W
Part Number:
MPD30-48S12W
Description:
DC DC CONVERTER 12V 30W
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
89%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
30 W
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
12V