AM10TWM-2415SH50YZ
Part Number:
AM10TWM-2415SH50YZ
Description:
DC DC CONVERTER 15V 10W
In Stock:
2
Applications :
Medical
Current - Output (Max) :
670mA
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
24-DIP Module, 8 Leads
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
1.24" L x 0.79" W x 0.39" H (31.6mm x 20.1mm x 10.0mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
5 kV
Voltage - Output 1 :
15V