PXB15-24S15/NT
Part Number:
PXB15-24S15/NT
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
Current - Output (Max) :
1A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15 W
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
15V